Czy skamieniałości mogą być interesujące? No tak!
W klasie 3a uczyli się przez zabawę w paleontologów :)
W klasie 3a uczyli się przez zabawę w paleontologów :)
Tej zimy w czasie największego mrozu, postanowiliśmy 'odkurzyć' powietrze i zobaczyć czym oddychamy! Grupa geograficzna 2f przeprowadziła badania w miejscach zamieszkania i następnie przedstawiliśmy nasze wyniki na fotoplanie Leszna koło pracowni 17E. Nasze rezultaty wzbogaciliśmy o materiały otrzym…
W piątek 10 stycznia 2025 r grupy rozszerzonej geografii klas 2f i 3f uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez pracowników i studentów Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.
27 września 2024r. uczniowie klas 3F i 4F realizujący geografię na poziomie rozszerzonym wzięli udział w zajęciach terenowych w Boszkowie.
Nowoczesne technologie w Gospodarce Przestrzennej! Dziś gościliśmy dr hab. Michała Rzeszewskiego prof. UAM z warsztatami dla 3f GEO i 3b GEO HL. Było na prawdę ciekawie!
Dzięki współpracy z wrocławską uczelnią w naszej szkole gościł dr inż. Jarosław Wajs z Politechniki Wrocławskiej Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
Na geografii też możemy dzielić się swoją pasją.
Dzięki uprzejmości naukowców z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM mogliśmy wziąć udział w wykładzie nt Megatrendów - Globalizacja i integracja oraz w warsztatach.
Uczniowie 2, 3 oraz 4 F, realizujący geografie rozszerzona mieli okazje o tym się przekonać na dzisiejszym spotkaniu. Wykład wygłosił dr hab. Paweł Zagożdżon z Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej,
Prof. Leszek Sobkowiak ponownie tłumaczył nam co to znaczy - Chiny!.
Grupa 2f wyszła w teren i od razu było super!
Gnomon to najprostszy przyrząd astronomiczny i geograficzny. Pozwala obliczyć wysokość Słońca oraz południk miejscowy.
Wiosna, więc wyszliśmy w teren by rozejrzeć się za zmianami w zagospodarowaniu!
Co to za owoc? Gdzie się go uprawia ? Jak smakuje ?
To jest najlepsze, kiedy w sami uczycie się nawzajem!
Tam gdzie drzemią wulkany oraz rewitalizuje się miasto - tam właśnie pobieramy nauki!
Geografia to nie tylko nauka, która jest ważna, ale także zabawa!
Dziś gościliśmy w naszej Szkole Dziekana Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki przestrzennej prof. dr. hab. Pawła Churskiego wraz ze studentkami Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej.
Jędrzej został finalistą 48. Olimpiady Geograficznej!!!!!!
Dziś (piątek 18.03) ruszyliśmy jak po złoto!
Komitet Główny Olimpiady Geograficznej złożył nam gratulacje za doprowadzenie uczniów do finałów OG:)